O mně

 

Jmenuji se Kateřina Kutnerová, narodila jsem se v České republice, kde jsem vystudovala germanistiku a bohemistiku na Masarykově Univerzitě a později obor pro soudní překladatele a tlumočníky na Právnické fakultě na  Univerzitě Karlově. Cestování patří mezi mé největší koníčky, několik let jsem žila a studovala v německy mluvících zemích. A učit jsem vlastně nikdy nechtěla. Než jsem se naplno vrhla do profesionálního překladatelství a tlumočnictví, chtěla jsem to alespoň při studiích vyzkoušet. A objevila jsem obrovské kouzlo této profese. Od té doby profesionální výuku, překladatelství a tlumočnictví neustále kombinuji a posouvám se v obou směrech. A to už od roku 2001.

Nebudu Ti tvrdit, že je jednoduché se jazyk naučit. Není a je to dřina! Naučím tě, jak se učit a když mě budeš následovat, s úspěchem to zvládneš! 

Kdo jsou moji studenti?

Mezi mé studenty patří nejčastěji zaměstnanci zahraničních firem, dále pak cizinci, kteří se rozhodli učit se česky a v neposlední řadě děti, které baví jazyky a chtějí se domluvit i jinak než anglicky. Výjimkou ale nejsou ani lidé, kteří se dlouho učí, ale bojí se mluvit nebo se dříve učili, ale potřebují své znalosti oprášit. Není se čeho bát, společně to zvládneme.

    Kateřina Kutnerová

Proč pracovat právě se mnou?

 

Od malička se ráda učím jazyky a ráda cestuji. Fascinují mě odlišnosti kultur, smýšlení a baví mě si hrát s jazyky a poznávat, jak funguje lidský mozek. Mé děti se staly mou velkou inspirací a výzvou, a tak jsem začala kromě dospělých učit i děti.

Sama se ráda učím, nejen jazyky. Proto upřednostňuji práci v menší skupině, kde je víc prostoru pro každou individualitu, kde je prostor na otázky a řešení problémů. V malé skupině se také lépe soustředí a mozek je mnohem aktivnější. Proto nám věci zůstanou v hlavě mnohem déle. 

V mých kurzech nebudeš drilovat slovíčka a gramatické formy, ale vyzkoušíš si různorodé situace nanečisto a naučíš se reagovat na autentické situace a budeš používat jazyk bez zábran. Užijeme si jazyk naplno tak, jak funguje a přijdeš na to, jak se učit. 

JAZYKEM MUSÍ ČLOVĚK ŽÍT!

Kde mě najdeš…

  • Najdeš mě na Facebooku jako KatkaKutnerova
  • Přečtěte si blog

Napiš mi

Zajímá tě víc?